Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Search

Turizmci Gürcan Koşar’ın Başarı Öyküsü

Turizmci Gürcan Koşar’ın Başarı Öyküsü

Turizmci Gürcan Koşar’ın başarı öyküsü
Hattuşa Astyra Thermal Resort & SPA Pazarlama ve Satış Müdürü Gürcan Koşar’ın başarı öyküsü 1985 yılında İstanbul Hilton Oteli’nden başlayarak Tantur Turizm, Almanya’da TUİ, İngiltere’de Thomas Cook ile devam eder. 2011’de Türkiye’ye dönen Koşar, yine turizm sektöründe bu sefer yatçılık konusunda devam eder. 2009 yılının temmuz ayında Güre Hattuşa’daki termal tesislerinde pazarlama ve satış konusunu üstlenerek yeni görevine başlar ve halen bu görevini sürdürüyor.

Turizm sektöründen başlayarak  termal turizmine kadar uzanan  bir başarı öyküsü

Hattuşa Astyra Thermal Resort & SPA Pazarlama ve Satış Müdürü Gürcan Koşar’ın başarı öyküsü 1985 yılında İstanbul Hilton Oteli’nden başlayarak Tantur Turizm, Almanya’da TUİ,  İngiltere’de Thomas Cook ile devam eder.  2011’de Türkiye’ye dönen Koşar, yine turizm sektöründe bu sefer yatçılık konusunda devam eder.  2009 yılının temmuz ayında  Güre Hattuşa’daki termal tesislerinde pazarlama ve satış konusunu üstlenerek yeni  görevine başlar ve halen bu görevini sürdürüyor.
Gürcan Koşar: “Sağlık ve sağlık turizmi ile ilgili çalışmalar her zaman geçerliliğini koruyan sürdürülebilir bir sektör. Türkiye’de bir jeotermal enerji potansiyeli var.  Türkiye’nin sahip olduğu jeotermal enerji potansiyeline bakıldığı zaman Avrupa Birliği’ndeki on  ülkenin sahip olduğu jeotermal enerji kaynakları potansiyelinin on katı büyüklüğündedir.   Ancak Türkiye’de jeotermal enerji kaynaklarının yüzde 3’ü kullanılabiliyor.  Bu jeotermal enerji kaplıca, termal sağlık kürlerinde kullanılıyor. Bazı bölgelerde sondajla çıkarıldığı gibi toprak üstüne kendi kendine de çıkabiliyor.  Türkiye sahip olduğu jeotermal enerjinin yüzde 60-70’ ini kullanabilse Rusya, Bulgaristan, İran’dan alınan enerjiye aslında ihtiyaç olmaz.”

Gürcan Koşar  “Türkiye’de jeotermal enerji kaynaklarının yüzde 3’ü kullanılabiliyor”
Avrupa Birliği Vizyonu okuyucuları için bu hafta bir başarı öyküsünü anlatacağım.  Başarı öyküsü tamamen turizm sektörü ile ilgili. Başarısını anlatacağım kişi Gürcan Koşar ve bugün Hattuşa  Astyra Thermal Resort & SPA Pazarlama ve Satış Müdürü. Bugüne kadar Hattuşa Astyra Thermal Resort & SPA’nın tanıtımı basında çokça yer aldı. Ben de 2009’dan beri tanıdığım Koşar’ın çalışmalarını ve  koşuşturmalarını çok yakından gözlemlemiş bir kişi olarak fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum. Kazdağları’nın eteklerinde yer alan Güre Hattuşa’da  bir gün tatil yaptığını görmedim. Hatta her fırsatta ‘Gürcan Bey kendinize de zaman ayırın, biraz da tatil yapın, bakın Mehmet Ali Doğan haftada iki gün geliyor kaplıcanın keyfini de tatilin keyfini de çıkarıyor’ dediğim zaman Gürcan Bey yalnız tebessüm ediyor. Öyle bir pozitif enerjisi var ki hop orada hop burada hiç mi hiç yerinde durmuyor. Çalışıyor, koşturuyor, anlatıyor….Gözlemlediğim kadarıyla kendisi  çok seviliyor ve sayılıyor. 

Yazinin devami = http://www.abvizyonu.com/index.php/2016/03/10/turizmci-gurcan-kosarin-basari-oykusu/

http://saglikveturkiyeturizmi.blogspot.com.tr/

BLOG Page on Facebook .Please visit us

https://www.facebook.com/eturkey.org/?fref=ts

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked